Najlepsze mixy ostatnich tygodni [cz.2]

Ostatni czas był bardzo obfity w nowe muzyczne propozycje. My bacznie obserwowaliśmy to, co się dzieje w internetowych kuluarach i wybraliśmy kilka wyjątkowych mixów, których nie można ominąć. Zapraszamy do słuchania!

The Empire Line

The Empire Line live @ Boiler Room x Herrensauna

Kolaboracja Boiler Roomu i berlińskiej imprezy Herrensauna to było nie lada wydarzenie – podczas tej nocy Tresor gościł między innymi artystów takich, jak SPFDJ, Cadency, CEM czy MCMLXXXV. Jednak to headlinerski występ supergrupy The Empire Line zaznaczył się jako najbardziej wyjątkowy. Fuzja industrialnego techno z Power electronics mogłaby się wydawać sama w sobie mieszanką wybuchową, jednak w towarzystwie zniekształconego głosu Isaka Hansensa nabiera zupełnie nowego, wręcz ekstatycznego wyrazu. Ten godzinny występ jest jak gotujący się muzyczny kocioł z którego próbują się uwolnić najmroczniejsze, piekielne stworzenia.

FOQL

Interferencje w/ FOQL S01E08  – guests: Lensk & dogheadsurigeri – NOODS Radio 09.01.2018

Tym razem Justyna Banaszczyk do swej audycji w NOODS Radio zaprosiła artystów należących do kolektywu Mestiço – mowa oczywiście o Lensk i dogheadsurigeri. Ósmy odcinek Interferencji skąpany jest w ambientowo-eksperymentalnych utworach autorstwa m.in. Puce Mary, ZULI, KYO, Varga, Ssalivy, czy Dasychiry. Ten niezwykły kolaż muzyczny wypełniony jest skandynawskim chłodem i mechaniczną aurą, która przeszywa na wskroś. W tych przemieszanych zgrzytach, trzaskach i falach dźwięku czuć niesamowitą wrażliwość oraz świadomość muzyczną, która jest tylko potwierdzeniem wyjątkowości naszych polskich twórców.

Estoc, BB Basura

KNIGHTMIX001: Estoc b2b BB Basura

Pierwsze wydanie mixcastu wytwórni Knightwerk poświęcone jest wszelakim odmianom techno, hardstyle’u, hard drumów, house’u i innej połamanej elektroniki – a to wszystko za zasługą dwóch dj-ek i producentek – Estoc i BB Basura. To ponad godzinne muzyczne przedsięwzięcie ma w sobie niespotykaną energię i od początku do końca nie pozwala się wyrwać z tanecznego transu. Jeżeli szukacie zbioru najbardziej sugestywnych elektronicznych utworów muzycznych, to z pewnością KNIGHTMIX001 jest pozycją nie do ominięcia.

KOMUNIA

Jerome Mixfile #401-KOMUNIA

Ostatni mix w tym zestawieniu należy do kolejnego członka supergrupy Mestiço – tym razem mowa o DJu Smakowita Pajda, który pod aliasem KOMUNIA przygotował dla Jerome zbiór najbardziej urzekających i chwytających za serce utworów. Skąpany w ambientowych kompozycjach miszmasz kompozycji muzycznych, które skrupulatnie poprzeplatane są naprawdę zachwycającymi smaczkami (np. wokalem z Opus III – It’s A Fine Day, reworkami Above & Beyond oraz Ryuichiego Sakamoto, utwór „Jeździłem Mercem i paliłem popularne” Cygana LSO przechodzącego w „soft power I” felicity).  Mix numer 401 dla Jerome to bez wątpienia rzecz wyjątkowa.

LYZZA

Intearnet Radio w/ LYZZA – NTS Radio 14.01.2019

LYZZA jest bez wątpienia jedną z najlepszych dj-ek obecnie – potwierdza to przede wszystkim jej zeszłoroczny Boiler Room, gdzie przedstawiła swe jakże doskonałe umiejętności. Jako rezydentka radia NTS co miesiąc obdarza wszystkich jej fanów świetnymi mixami. Jej najnowsza odsłona audycji Intearnet Radio to prawdziwa mieszanka klubowych brzmień – od hard drumów, poprzez ballroom, trance aż po reworki największych hitów (m.in. „Consideration” Rihanny oraz „Mask Off” Future). To przegląd najświeższej muzyki wprost z odmętów Internetu – nie można tego przeoczyć.

do odsłuchu tutaj

Zeen Social Icons