Najlepsze mixy ostatnich tygodni [cz.3]

Ostatni czas był bardzo obfity w nowe muzyczne propozycje. My bacznie obserwowaliśmy to, co się dzieje w internetowych kuluarach i wybraliśmy kilka wyjątkowych mixów, których nie można ominąć. Zapraszamy do słuchania!

Dj Loser

DJ LOSER Mix for RS

Trudno jest nadążyć za DJ Loserem – jego brzmienie wciąż się zmienia i ewoluuje. Na najnowszym mixie RS ewidentnie zwraca się w stronę o wiele bardziej dynamicznego industrial techno, które wydaje się być wyciągnięte z najciemniejszych czeluści piekielnych zakamarków. Miażdżący bas, zawrotne tempo i ostre jak nóż hi-haty tworzą niezwykle agresywną mieszankę. W drugiej części mixu Loser daje nam odpocząć, serwując przepiękne i atmosferyczne lo-fi soundscape’y. Przechodząc później w wolniejsze, lecz wciąż niezwykle wyraziste industrialne utwory, nie daje nam zapomnieć o w czym jest najlepszy. Na sam koniec powraca do płomienistych, wręcz hardstyle’owych klimatów jednocześnie zamykając cały mix z impetem. Jest to bez wątpienia pozycja nie do ominięcia.

Rusałka

Na żywo ze Szpitalnej 1

Podczas swej rezydencji w klubie Szpitalna 1 Rusałka prezentował wiele swoich oblicz. Ostatnie wydarzenie w ramach jego rezydencji silnie oscylowało wokół szeroko rozumianego techno – nie bez przyczyny, bo gościem głównym był niemiecki producent i dj – Shed. Rusałka podczas swego seta zaserwował szeroki wachlarz elektronicznych doznań, m.in. połamane brzmienia Skee Maska, hard-drumowe euforie MM i TSVI, zwroty akcji w klimacie gqom’u autorstwa Dominowe, a także wyśmienite utwory w klasycznym wydaniu Shanti Celeste i Hodge’a, Anastasii Kristensen oraz Untolda. To set celebrujący różne oblicza elektroniki, które mimo różnic w piękny sposób się scalają.

Nick Klein

EHE 21.03.2019 – Nick Klein – Licking At The Edge Of Heaven

Gościem jednej z ostatnich audycji Ears Have Ears był Nick Klein – producent, który współpracował z labelami takimi, jak L.I.E.S., Angoisse i Ascetic House. Tym razem Nick prezentuje skomponowany przez siebie soundtrack, który został zainspirowany przez scenariusz, nad którym aktualnie pracuje. W efekcie zostajemy skonfrontowani z trzydziestoma minutami dźwiękowych soundscape’ów, które snują się jak przeplatające się sny. Wciąż pulsujące dźwięki syntezatora wprowadzają chłód i niepokój, a powtarzalność wprowadza w trans.

JASSS

JASSS | Boiler Room Perugia

Jedna z najlepszych obecnie DJek powróciła przed kamery Boiler Room’u, by ponownie zabrać wszystkich w podróż po najróżniejszych odmianach elektroniki. Jej niezwykle zróżnicowana selekcja co chwilę ekscytuje i zaskakuje. Z tym po prostu trzeba się skonfrontować i chłonąć każdą chwilę.

Crystallmess

DISCWOMAN 65 x Crystallmess

Kolejnym gościem podcastu kolektywu DISCWOMAN jest francuska producentka i DJ-ka Crystallmess. Tym razem zaprezentowała zbiór najbardziej połamanych utworów z pogranicza kuduro, logobi, techno, które zgrabnie się ze sobą przeplatają. Nie ma tutaj żadnej narracji – po prostu to czysta celebracja tańca i zabawy. Mnogość linii perkusyjnych jest tutaj największym atutem, a to w jaki sposób Crystalmess nimi żongluje potwierdza jej doskonałe umiejętności dj-skie. Bezdyskusyjnie jest to pozycja nie do ominięcia.

Zeen Social Icons