Portrety – DJ Python

DJ Python to producent łączący reggaetonowe perkusje z deephousowym, niskoschodzącym bassem i rozmarzonymi dźwiękami syntezatora. Powiązany z takimi wytwórniami jak Proibito i Incienso(obie założone przez Anthonego Naples) czy dobrze znanym Dekmantelem. Mimo niewielkiego dorobku, pod najlepiej rozpoznawalnym z jego aliasów, jest to postać, która sprawnie łączy rolę zdolnego producenta i solidnego DJa. Recenzując jego pierwszy i jak na razie jedyny długogrający album Bartek Janisz pisał o nim w ten sposób:

“Umiejętność żonglerki gatunkami nie jest dla Briana Piñeyro nowością: DJ Wey, Luis, Deejay Xanax to tak naprawdę jedna osoba. (…) Bicie serca albumu Ekwadorczyka nie boi się wyrazistych, często połamanych rytmów, jednak ani przez chwilę nie doświadczamy tego w sposób nachalny. Wielokrotnie dajemy się zaskoczyć dynamice następujących zmian w utworach, Brian nieco ekstrawagancko łączy elementy klubowe ze stonowanymi brzmieniami ambientowymi.”

W swoich setach kreuje pozytywną, przyjemną i lekko senną aurę mieszając różne gatunki i uciekając od zbytniej monotonii. Jest to z pewnością ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie housowy vibe, ale są już lekko znużeni klasycznym rytmem 4×4. W swojej producenckiej odsłonie DJ Python nawiązuje brzmieniowo do dorobku DJ Sprinkles odznaczając się przy tym charakterystycznym reggaetonowym rytmem. Ci, którzy z uśmiechem wspominają genialny występ wspomnianej DJ Sprinkles w ramach Unsound Dislocation powinni zarezerwować sobie czas na występ opisywanej dziś postaci bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo na stworzenie podobnej muzycznej atmosfery.

Zeen Social Icons