Szum Międzymiastowy [cz.46]

Szum Międzymiastowy to projekt-inicjatywa. Ma on na celu pokazanie, że muzyka to nie tylko artyści, płyty, recenzje i koncerty, ale również i my – słuchacze. Zadaliśmy kilka pytań osobom, które swoimi interesującymi poglądami i myślami współtworzą to, co dla nas jest tak przeogromnie znaczące. Niech zabiorą nas w ich muzyczne światy, które jak gwiazdy tworzą konstelacje na niebie zwanym przez nas muzyką. Następna część już za dwa tygodnie!

Tosia Ulatowska

Za dnia studiuję historię sztuki na warszawskim ASP i rozkręcam niezależne społecznościowe Radio Kapitał. Po godzinach organizuję imprezki benefitowe i inne akcje pod szyldem FLAUTY, nagrywam mixy i DJ-uję. W trzech słowach – zawsze na oriencie. Moje atrybuty to słuchawki, mata do jogi i rower. Moje marzenie to wyjazd w Bieszczady z chłopakiem.

1.Jakim dźwiękiem zdefiniowałabyś siebie?

Dzwonkiem koshi.

2.Co było dla ciebie ostatnią „muzyczną” niespodzianką?

Wydawnictwa kanadyjskiego labelu Planet Euphorique, koncert DEL_F64 na festiwalu Borderline w Wolimierzu, live Credit 00 na litewskim DT Camp, Sega Bodega i Bogdan Raczyński na Up To Date w Białymstoku.

3.Jaki soundtrack przypisałabyś do swojej ulubionej chwili?

„Shout” Milesa Davisa z albumu „The Man With The Horn”

4.Co jest dla Ciebie w muzyce najważniejsze?

Trwanie w czasie.

 

Sylwia Słowik

Pff – didżejka i artystka dźwiękowa związana z kolektywem Regime i cyklem Canti Spazializzati. Pod pseudoniem Pff prezentuje najświeższe odmiany muzyki klubowej. Eksperymentuje bazując głównie na nagraniach terenowych.
Autorka instalacji dźwiękowej wykorzystującej działanie wykrywaczy metali (Survival ’16).

1.Jakim dźwiękiem zdefiniowałabyś siebie?

mlaskaniem

2.Co było dla ciebie ostatnią „muzyczną niespodzianką”?

wyjazd belmondo z mobbyn

3.Jaki soundtrack przypisałabyś do swojej ulubionej chwili?

większości najfajnieszych chwil w moim życiu towaszyszyło Broadcast. wszystkie albumy deep in my heart ❤

4.Co jest dla Ciebie w muzyce najważniejsze?

uczucia które we mnie wywołuje. często skrajne.

 

Julia Szemplińska

Pochodzę z Gdańska, ale obecnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję zarządzanie kulturą i mediami. Wkręciłam się w robienie kawek typu speciality, dużo czasu spędzam na gotowaniu i okazjonalnie cykam fotki.

1.Jakim dźwiękiem zdefiniowałabyś siebie?

mlaskanie przez sen

2.Co było dla ciebie ostatnia „muzyczna” niespodzianka?

Koncert Roberta Henke

3.Jaki soundtrack przypisałabyś do swojej ulubionej chwili?

Między słowami

4.Co jest dla Ciebie w muzyce najważniejsze?

żebym mogła dzięki niej wejść w swoje różne wymarzone fantazje i chwile w nich pożyć.

 

Zuza Cieniawska

Studiuje dziennikarstwo i nie wiążę z tym swojej przyszłości, ale nie wyobrażam sobie ani jednego dnia bez muzyki (i mojej świnki morskiej).

1.Jakim dźwiękiem zdefiniowałbyś siebie?

Długo się nad tym zastanawiałam i myślę, że Martyna, moja kumpela, bardzo trafnie to zdefiniowała – literką “r” w zwrocie “nosz kurwa mać”. Ale nie chcąc iść na totalną łatwiznę, dodam też, że gdybym była dźwiękiem, to na pewno byłabym remixem the xx – intro z glue od bicep’a. PS A jeśli chodzi o kwestie bycia wrzaskiem to na bank jestem piskiem mojej świnki morskiej, kiedy jest głodna.

2.Co było dla ciebie ostatnią „muzyczną niespodzianką”?

Jakiś czas temu totalnie spodobał mi się, szeroko pojęty funk&soul&groove. Jednak odkryciem moich ostatnich dni, są Syny. Zajebisty vibe.

3.Jaki soundtrack przypisałbyś do swojej ulubionej chwili?

Mam problem z interpretacją tego pytanie i mam też zdecydowanie za dużo ulubionych chwil, a za mało ulubionych soundtracków. Nad pewno nad tym będę rozmyślać X lat po publikacji. Jedynym soundtrackiem,który przychodzi mi na myśl i który lubię od początku do końca jest ścieżka dźwiękowa z filmu Climax Gaspar’a Noé. Taki szalony film.

4.Co jest dla Ciebie w muzyce najważniejsze?

Trudno to określić, ale chyba to, że muzykę, można poczuć całym ciałem, każdym receptorem. Myślę, że to czyni ją niesamowitą, jak i fakt, że teraz, mając tyle rozbudowanych gatunków, że zawsze jesteś w stanie znaleźć utwór, który całkowicie współgra z twoimi emocjami.

Zeen Social Icons