Portrety – DIIV

Nowy Jork. To właśnie tam zrodził się pomysł na założenie DIIV – czteroosobowej kapeli eksplorującej przede wszystkim shoegaze. Projekt powstał z inicjatywy Zachary’ego Cole Smitha, który związany był m.in. z Beach Fossils czy Soft Blach. W 2012 r. zadebiutowali „Oshin”, a kilka lat później uzupełnili swą dyskografię szerzej znanym „Is the Is Are”. To właśnie ostatni z wymienionych krążków może pochwalić się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko wśród fanów gatunku.

W przypadku DIIV prym bez wątpienia wiedzie gitara, która gubi się w gąszczu delayów, reverbów i przesterów. Nieraz temu shoegaze’owi zdarzy się flirt z dream popem, który daje się we znaki, gdy słyszymy tak wiele rozmytych, onirycznych akordów. Dużo w tych dźwiękach buntu, dzikiego szaleństwa i jakiegoś podskórnego krzyku. Nie brakuje im jednak ciepła, które ewokowane jest przy okazji chwilowej refleksji.  Brzmienie zanurzone w noworomantycznym klimacie ‘80s może dotykać czułych punktów, ale może również rozpierać pozytywną energią. Tej z pewnością nie zabraknie podczas koncertu DIIV na tegorocznej edycji OFF Festivalu w Katowicach! I choć czas na letnie ogłoszenia jest bez wątpienia niełaskawy, miejmy nadzieję, że do sierpnia wszystko się ułoży. 

OFF Festival odbędzie się 7-9 sierpnia w Katowicach. W dotychczas ogłoszonym line-upie znaleźli się m.in. Mac DeMarco, Iggy Pop, Caribou, czy Tropical Fuck Storm.

Zeen Social Icons