Martyna Basta

(1996) Ona/jej. Pracuje głównie z fotografią i dźwiękiem. Studiowała w Instytucie Kultury Polskiej w Warszawie i Athens School of Fine Arts. Obecnie realizuje studia magisterskie na Wydziale Intermediów krakowskiej ASP. Prowadzi audycję mam przeczucie, że w Radio Kapitał. W 2020 roku wydała swoją pierwszą EPkę, I Visited You On Google Maps. W Progrefonik od 2021 roku.

Martyna Basta

(1996) Pracuje głównie z fotografią i dźwiękiem. Studiowała w Instytucie Kultury Polskiej w Warszawie i Athens School of Fine Arts. Obecnie realizuje studia magisterskie na Wydziale Intermediów krakowskiej ASP. Prowadzi audycję mam przeczucie, że w Radio Kapitał. W 2020 roku wydała swoją pierwszą EPkę, I Visited You On Google Maps. W Progrefonik od 2021 roku.

Ernest Borowski

(1998) On/jego. Zajmuje się grafiką 3D, filmem eksperymentalnym, sztuką dźwiękową, muzyką, VR’em i sztuką performance. Wykorzystując te media, eksploruje relacje między naturokulturą a technologią. Związany z krakowskim labelem Nawia. Na scenie w roli DJ’a i performera występuje jako bakblivv.

Ernest Borowski

(1998) Zajmuje się grafiką 3D, filmem eksperymentalnym, sztuką dźwiękową, muzyką, VR’em i sztuką performance. Wykorzystując te media, eksploruje relacje między naturokulturą a technologią. Związany z krakowskim labelem Nawia. Na scenie w roli DJ’a i performera występuje jako bakblivv.

Karolina Kobielusz

(2000) Ona/jej. Założycielka i prowadząca portalu Progrefonik, zawodowo związana z festiwalami Unsound, Ephemera i HER Docs. Swoje fascynacje dźwiękiem rozwija, ucząc się w ZPSM im. Fryderyka Chopina w klasie wokalistyki, prowadząc audycje w Radio Kapitał, a po godzinach realizując się jako DJ-ka aka hermeneia.

Karolina Kobielusz

(2000) Założycielka i prowadząca portalu Progrefonik, zawodowo związana z festiwalami Unsound, Ephemera i HER Docs. Swoje fascynacje dźwiękiem rozwija, ucząc się w ZPSM im. Fryderyka Chopina w klasie wokalistyki, prowadząc audycje w Radio Kapitał, a po godzinach realizując się jako DJ-ka aka hermeneia.

Marta Konieczna

(1997) Ona/jej. Ukończyła licencjat na Akademii Muzycznej w Łodzi, studia magisterskie kontynuuje na wrocławskiej muzykologii. Redaktorka i autorka w magazynie o muzyce współczesnej „Glissando”. Publikowała również na łamach „Ruchu Muzycznego”, „Krytyki Politycznej” oraz „Dwutygodnika”. Interesują ją zwłaszcza wszystkie wymiary muzyki współczesnej. W Progrefonik od 2017 roku.

Marta Konieczna

(1997) Ukończyła licencjat na Akademii Muzycznej w Łodzi, studia magisterskie kontynuuje na wrocławskiej muzykologii. Redaktorka i autorka w magazynie o muzyce współczesnej „Glissando”. Publikowała również na łamach „Ruchu Muzycznego”, „Krytyki Politycznej” oraz „Dwutygodnika”. Interesują ją zwłaszcza wszystkie wymiary muzyki współczesnej. W Progrefonik od 2017 roku.

Michał Maliński

(1997) On/jego. Student Grafiki na ASP w Krakowie. Zajmuje się fotografią, malarstwem i multimediami. W swoich pracach najczęściej ucieka się do obserwacji najbliższych mu osób, przestrzeni, w których przebywa i rzeczy, które ma na wyciągnięcie ręki. Wyłapuje absurdy dnia codziennego, subtelne wynaturzenia, które dopiero po dłuższej analizie zaczynają uderzać swoją nie naturalnością. Kreuje swój obraz rzeczywistości, bawiąc się w nim złudzeniami optycznymi czy abstrakcją. Również często przeplatają w nim kody budujące nasza tożsamość kulturową. W pracach interesują go relacje człowieka ze światem w skali globalnej, jak i indywidualne historie poszczególnych jednostek. Od zagadnień masowych takich jak efekt transformacji systemowej w Polsce do skrajnych stanów emocjonalnych swoich bohaterów. Stara się przełożyć to na język wizualny, wyłapując zgrzyt, jaki występuje pomiędzy światem wyobrażonym a rzeczywistości.Michał Maliński

(1997) Student Grafiki na ASP w Krakowie. Zajmuje się fotografią, malarstwem i multimediami. W swoich pracach najczęściej ucieka się do obserwacji najbliższych mu osób, przestrzeni, w których przebywa i rzeczy, które ma na wyciągnięcie ręki. Wyłapuje absurdy dnia codziennego, subtelne wynaturzenia, które dopiero po dłuższej analizie zaczynają uderzać swoją nie naturalnością. Kreuje swój obraz rzeczywistości, bawiąc się w nim złudzeniami optycznymi czy abstrakcją. Również często przeplatają w nim kody budujące nasza tożsamość kulturową. W pracach interesują go relacje człowieka ze światem w skali globalnej, jak i indywidualne historie poszczególnych jednostek. Od zagadnień masowych takich jak efekt transformacji systemowej w Polsce do skrajnych stanów emocjonalnych swoich bohaterów. Stara się przełożyć to na język wizualny, wyłapując zgrzyt, jaki występuje pomiędzy światem wyobrażonym a rzeczywistości.

Katarzyna Najdek

(1996) Ona/jej. Absolwentka kierunku architektura wnętrz. Zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz grafiką 3D. Hobbystycznie poszukuje oraz kolekcjonuje szeroko rozumiane wzornictwo. Początki dźwiękowej przygody rozpoczęły się od słuchania muzyki z tatą w tirze. 

Katarzyna Najdek

(1996) Absolwentka kierunku architektura wnętrz. Zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz grafiką 3D. Hobbystycznie poszukuje oraz kolekjconuje szeroko rozumiane wzornictwo. Początki dźwiękowej przygody rozpoczęły się od słuchania muzyki z tatą w tirze. 

Jakub Pietrusiak

(1990) On/jego. Od przeszło 10 lat zaangażowany w niezależną scenę muzyczną i klubową, od 8 lat prowadzi jeden z blogów dotyczących muzyki eksperymentalnej. Z Progrefonik związany od 2021 r. Zainteresowany przede wszystkim niebanalnym podejściem do muzyki klubowej. W drugim życiu prawnik międzynarodowy i działacz społeczny.

Jakub Pietrusiak

(1990) Od przeszło 10 lat zaangażowany w niezależną scenę muzyczną i klubową, od 8 lat prowadzi jeden z blogów dotyczących muzyki eksperymentalnej. Z Progrefonik związany od 2021 r. Zainteresowany przede wszystkim niebanalnym podejściem do muzyki klubowej. W drugim życiu prawnik międzynarodowy i działacz społeczny.

Filip Preis

(1998) On/jego. Student fotografii w Państwowej Wyższej Szkoły FIlmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego twórczość inspirowana jest wizualnymi kliszami, absurdami codzienności i oniryzmem. Od czasu do czasu puszcza muzykę, okazjonalnie ją tworzy. Członek społeczności LGBTQIA+. Jego prace prezentowane były m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Galerii Foskal (online) oraz przestrzeni Tytano w Krakowie. Były prezenter Internet Public Radio. W Progrefonik od 2016 roku.

Filip Preis

(1998) On/jego. Student fotografii w Państwowej Wyższej Szkoły FIlmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego twórczość inspirowana jest wizualnymi kliszami, absurdami codzienności i oniryzmem. Od czasu do czasu puszcza muzykę, okazjonalnie ją tworzy. Członek społeczności LGBTQIA+. Jego prace prezentowane były m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Galerii Foskal (online) oraz przestrzeni Tytano w Krakowie. Były prezenter Internet Public Radio. W PROGREFONIK od 2016 roku.

Karolina Puźniak

(2000) Ona/jej. W głównym kręgu jej zainteresowań jest szeroko pojętą sztuka filmowa i audio-wizualna. W wolnej chwili zajmuje się malarstwem, które ma wymiar intuicyjny i terapeutyczny, wykonuje zdjęcia oraz nagrywa wideo. Na swoim koncie ma wystawę indywidualną noszącą tytuł "Lepiej wiedzieć, lepiej nie wiedzieć". Prywatnie opiekunka kochanego pieska. Obecnie stara się dobrze żyć. W Progrefonik od 2021 roku.

Karolina Puźniak

(2000) W głównym kręgu jej zainteresowań jest szeroko pojętą sztuka filmowa i audio-wizualna. W wolnej chwili zajmuje się malarstwem, które ma wymiar intuicyjny i terapeutyczny, wykonuje zdjęcia oraz nagrywa wideo. Na swoim koncie ma wystawę indywidualną noszącą tytuł "Lepiej wiedzieć, lepiej nie wiedzieć". Prywatnie opiekunka kochanego pieska. Obecnie stara się dobrze żyć. W Progrefoniku od 2020

Sonia Surma

(1995) Ona/jej. Miłośniczka literatury i sztuki XX/XXI wieku. Zapytana o gust muzyczny odpowiada, że interesują ją kołysanki i rap. Zawodowo związana z kulturą i branżą księgarską, po godzinach tworzy inspirowane op-artem grafiki i kolekcjonuje cudzą twórczość na Instagramie @why.patterns. W Progrefonik od 2021 roku.

Sonia Surma

(1995) Miłośniczka literatury i sztuki XX/XXI wieku. Zapytana o gust muzyczny odpowiada, że interesują ją kołysanki i rap. Zawodowo związana z kulturą i branżą księgarską, po godzinach tworzy inspirowane op-artem grafiki i kolekcjonuje cudzą twórczość na Instagramie @why.patterns. W Progrefonik od 2021 roku.

Michał Wdowikowski

(1997) On/jego. Muzyk, fotograf związany ze sceną muzyczną Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Na co dzień studiuje psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W artystycznych poszukiwaniach konfrontuje brzmienie akustycznych instrumentów lub nagrań polowych z elektroniką. W przeszłości imał się grania muzyki popularnej z Królem i Oxford Drama. Obecnie grywa w zespole Młyn, Rzabka oraz solowo jako Młody Junak. W Progrefonik urzęduje od 2015 roku.

Michał Wdowikowski

(1997) Muzyk, fotograf związany ze sceną muzyczną Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Na co dzień studiuje psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W artystycznych poszukiwaniach konfrontuje brzmienie akustycznych instrumentów lub nagrań polowych z elektroniką. W przeszłości imał się grania muzyki popularnej z Królem i Oxford Drama. Obecnie grywa w zespole Młyn, Rzabka oraz solowo jako Młody Junak. W Progrefonik urzęduje od 2015 roku.

Patryk Wojciechowski

(1993) On/jego. Muzyczny digger z Warszawy. Jako DJ próbuje badać możliwości mieszania muzyki klubowej z utworami niekoniecznie przeznaczonymi do tańca. Interesuje go wszystko co repetytywne i zniuansowane brzmieniowo - od micro i outsider house'u po elektroakustyczną muzykę eksperymentalną. Członek Progrefonik od 2018 r. 

Patryk Wojciechowski

(1993) Muzyczny digger z Warszawy. Jako DJ próbuje badać możliwości mieszania muzyki klubowej z utworami niekoniecznie przeznaczonymi do tańca. Interesuje go wszystko co repetytywne i zniuansowane brzmieniowo - od micro i outsider house'u po elektroakustyczną muzykę eksperymentalną. Członek Progrefonik od 2018 r. 

Olga Zip

(1997) Ona/jej. Graficzka, tatuatorka, entuzjastka muzyczna. Jej ilustracje można zobaczyć m.in. w magazynie Więzi. Współpracowała również z festiwalem filmów dokumentalnych autorstwa kobiet - HER Docs. Ukraine raised, Poland based.

Olga Zip

(1997) Graficzka, tatuatorka, entuzjastka muzyczna. Jej ilustracje można zobaczyć m.in. w magazynie Więzi. Współpracowała również z festiwalem filmów dokumentalnych autorstwa kobiet - HER Docs. Ukraine raised, Poland based.

 

 

 

 

 

© PROGREFONIK 2021

 

INTERDYSCYPLINARNA PLATFORMA Z OBSZARU SZTUK DŹWIĘKOWYCH I WIZUALNYCH