5 najmocniejszych koncertów, które musisz zobaczyć na Open`er Festival [cz.1]

Wydarzenia

Balansujące na granicy elektronicznego wizjonerstwa i gitarowego bogactwa dźwięki po raz kolejny echem rozniosą się po gdyńskim lotnisku oraz okolicznych plażach i lasach. Mimo iż do odkrycia wszystkich kart w Line upie tegorocznego Open`er Festival pozostało jeszcze dużo czasu - my już teraz wybieramy artystów, dla których warto zarezerwować termin i wybrać się w czerwcu nad morze. 

 

 

1. RADIOHEAD

 

Oni. Zespół, który wciąż wpływa na muzyczną rzeczywistość, kształtuje ją, zmienia, rozwija, dowartościowuje swoją wrażliwością i charakterystycznym brzmieniem zanurzonym w chłodnym morzu niepokoju.  Wszystko w ich twórczości drga, wiruje, oddycha i żyje. 28 czerwca zjaw się pod sceną główną i płyń. 

 

 

 

 

2. MODERAT

 

Nieustannie zachwycają fanów muzyki elektronicznej, flirtując w swych utworach z glitchem i IDM.  Hipnotyczne brzmienie oparte na syntezatorowym podkładzie, któremu towarzyszy ciężka linia basu, czarująca prostotą, ale i dosadnością - warstwa liryczna, wokalizy czy industrialne wstawki to uczta dla zmysłów. Całość dopełniają spektakularne wizualizacje, dzięki którym koncerty nabierają charakteru i magii - musicie to zobaczyć! 

 

 

 

 

3. JAMES BLAKE 

 

To nietuzinkowa postać w świecie muzyki generowanej przez syntezatory. Jego twórczość głównie opiera się na brzmieniach elektronicznych, spojonych nutą r&b i soulu, jednak Blake adaptuje je na swój sposób, co daje efekt spokojnych, niekiedy nostalgicznych melodii przenoszących nas w stan uniesienia. Kompozycje Jamesa sprzyjają poszukiwaniu swojej tożsamości w odmętach duszy. Pozwólcie się otulić jego eterycznym głosem - pojawcie się pod ORANGE MAIN STAGE!

 

 

 

 

4.  WARPAINT 

 

Dziewczyny z Kalifornii są niczym wulkan, który wybucha serią rewelacyjnych pomysłów powiązanych z ich gitarowym brzmieniem zainfekowanym hipnotyzmem czy nieokiełznaną energią. Urzekają słuchaczy swą subtelnością, a zarazem demonicznością meandrując przy tym wokół niejako zarezerwowanych dla siebie ciepłych harmonii i zmysłowych wokali. Ten kobiecy pierwiastek w postaci piekielnie zdolnego kwartetu zdominuje TENT STAGE, dlatego pod żadnym pozorem nie możecie ominąć ich koncertu!

 

 

 

 

5. SOLANGE

 

Solange Knowles jest niekwestionowanym zjawiskiem w świecie współczesnego r&b czy neo-soulu. Płyta „A Seat at the Table”, którą uznaliśmy za jedną z najdoskonalszych produkcji '16 to przekazane w niezwykle wysublimowany i subtelny sposób teksty, w których porusza wiele odważnych motywów. Warstwa liryczna okalana jest idealnie skomponowanymi melodiami, których głębia i wyrazistość zostaje w naszych głowach na bardzo długo. Koncert to swego rodzaju performance, gdzie artystka tworzy swoją własną przestrzeń wypełnianą prostymi, a zarazem kosmicznymi wizualizacjami. Oto Ona. Solange. 

 

 

 

 
Autor:

Karolina Kobielusz