5 najmocniejszych koncertów, które musisz zobaczyć na Tauron Nowa Muzyka [cz.1]

Wydarzenia
Katowicka Strefa Kultury na początku lipca po raz kolejny odżyje festiwalowym szałem – wszystko to za sprawą wydarzenia Tauron Nowa Muzyka. Line-up tegorocznej edycji to swoista mieszanka świeżych i interesujących brzmień – od elektroniki, przez hip-hop, atmosferyczny i delikatny pop, aż po agresywny noise i industrial. Poniżej przedstawiamy wam kilku artystów, których występy z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem.

 

1. Christian Loffler & Mohna A/V live

 

Ten niemiecki producent muzyczny od lat dźwiękami swych utworów napełnia wzruszeniem i oszałamia. Sam opisując swą muzykę, określa ją jako „połączenie melancholii i euforii” – my w pełni się z tym zgadzamy! Balansując na granicy techno, minimalu i deep house’u tworzy malownicze kompozycje, przepełnione atmosferycznością. Towarzyszyć mu będzie współpracująca z nim artystka o pseudonimie Mohna, która często swym głosem dopełnia jego wysublimowane brzmienie. Warto wspomnieć, że podczas występowi Loffler’a towarzyszyć będzie specjalne wizualne show. To będzie na pewno będzie czas szczęścia i wzruszeń, uniesień dźwiękowych, tanecznych i wizualnych. Dlatego dla nas obecność na występie Christiana jest obowiązkowa!

 

 

 

 

2. Mall Grab

 

Po ostatnim występie tego młodego, australijskiego producenta na jednym z wydarzeń World Wide Warsaw 2017 już nie możemy się doczekać jego katowickiego występu. Specjalizuje się głównie w brzmieniach zbliżonych do deep house’u, jednak w swych utworach zawiera swoisty klimat lo-fi, który przenosi wszystkich w klimat rave’ów lat 90-tych. Czy nie zastanawialiście się kiedyś, jak to wszystko wtedy wyglądało? Na tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka będziecie się mogli o tym przekonać na własnej skórze. To z pewnością będzie wyśmienity czas, przepełniony tańcem i euforią!

 

 

 

 

 

3. Princess Nokia

 

Destiny Nicole Frasqueri to zupełny ewenement ostatniego czasu. Niezwiązana z żadną wytwórnią muzyczną raperka z Nowego Jorku swym albumem „1992” pokazała, że talent i charyzma w dalszym ciągu znaczą najwięcej jeżeli chodzi o tworzenie muzyki. Czerpiąc inspiracje z kultury Puerto Rico, nowojorskiego Lower East Side i Harlemu tworzy nonszalanckie utwory na pograniczu rapu i R&B, a na scenie zupełnie eksploduje energią. Katowicka Strefa Kultury zamieni się w jeden z wielu zaułków nowojorskich dzielnic przesiąkniętych kulturą rapu. Jeżeli szukacie wyjątkowych wrażeń, to na pewno Destiny wam ich dostarczy!

 

 

 

 

 

4. I-F

 

Holenderski producent muzyczny znany pod pseudonimem Interr-Ference. Jego elektryzująca i porażająca muzyka porwie każdego, kto przyjdzie na to muzyczne spotkanie. Łącząc electro, disco, techno, acid i italo tworzy zupełnie niespotykane kompozycje muzyczne – są z pewnością ekscytujące i nieprzewidywalne. Zaczynając w latach 90-tych kształtował generalne pojęcie muzyki electro, dlatego tak bardzo czekamy na jego występ i liczymy na kolejną, wyjątkową muzyczną teleportację. Scena Red Bull Music Academy będzie rozgrzana do czerwoności podczas prezentowania tej mieszanki gatunków, stylów i dźwięków. 

 

 

 

 

 

5. Kangding Ray

 

Dla wszystkich fanów mrocznego, industrialnego techno ten występ będzie niezapomniany! Styczniowy koncert tego francuskiego producenta muzycznego w Krakowie utwierdził nas w przekonaniu, że David Lettelier świetnie kreuje atmosferę tajemnicy i niepokoju. Tym razem swój materiał będzie prezentował w mniej kameralnym miejscu, co z pewnością dostarczy nam zupełnie nowych wrażeń. Nasuwa się jednak pytanie: czy Katowice wytrzymają to miażdżące i przytłaczające brzmienie?  Jego tegoroczny album „Hyper Opal Mantis” zapowiada to, co wydarzy się na jednej ze scen festiwalu Tauron Nowa Muzyka – jednak musicie się o tym przekonać sami.

 

 

Autor:

Filip Preis