Elektro Guzzi • Jasna 1

Wydarzenia

Techno mocno może wciągnąć. Ale kiedy 3-go listopada na ulicy Jasnej 1 wyda Wam się, że poszczególne sample tworzące kapitalny utwór ożyły, że stoją w ludzkiej postaci na scenie... to nie panikujcie. Tak właśnie tworzą Elektro Guzzi. Warszawski koncert grupy będzie okazją do zobaczenia tego wszystkiego, co zawsze stopione w kilka ścieżek, rusza się i oddycha. 

 

 

Zespół w składzie: Hammer, Breuer i Schneidewind, postawił na nowatorskość w dziedzinie muzyki elektronicznej, przearanżowując ją na materiał bardziej, jak to określili organizatorzy wydarzenia, organiczny. Z ich twórczości emanuje świetna zabawa i doskonałe zgranie, co przekłada się na energetyczne i niezapomniane widowiska. Praca nad każdym z wydanych już pięciu albumów również ujmuje dokładnością i lekkością zarazem. Ostatni z nich nosi tytuł Clones i wydany został w ubiegłym roku. Natomiast jeszcze nowsza, tegoroczna twórczość, czyli EP Parade, to rozbudowanie jeszcze śmielsze ich idei. Mianowicie, powiększyli ilość tracków, to znaczy, dodali jeszcze trzy osoby grające na instrumentach dętych. Są to  Martin Ptak, Daniel Riegler oraz Hilary Jeffery znany z The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble. Niby niewiele, a jednak blaszane brzmienie ubogaciło tę mieszankę jeszcze bardziej. Ciekawe jak wiele instrumentów można doaranżować, bo zdaje się, że przebojowość, w znaczeniu pewności siebie austriackiego tria, ma problem ze zrozumieniem słowa dość.

 

Kipiący od radości z muzyki koncert to nie jedyne, co przygotował na ten wieczór klub Jasna 1. Impreza przybierze mianowicie charakter urodzinowy. O dobrą zabawę zadba z pewnością sam jubilat MaLa, oraz goście specjalni: Milena Głowacka LIVE, Chino LIVE, Fau, KOD, Soundsystem, Miód, Cyryl, Ola Teks, Warsaw Calling, Fobist.  

Autor:

Marta Konieczna