HALFWAY FESTIVAL i ukłon organizatorów w stronę publiczności.

Wydarzenia

Halfway Festival to impreza, gdzie najważniejszym elementem jest spotkanie różnych osób, różnych kultur, doświadczeń i muzyki z często oddalonych o tysiące kilometrów stron świata. To projekt globalnej społeczności, która porozumiewa się poprzez muzykę. Halfway to festiwal jedyny w swoim rodzaju - bo współtworzony przez publiczność i artystów. Zgodnie z hasłem "blisko ludzi, blisko muzyki". To także festiwal, co dla organizatorów najważniejsze, bez headlinerów. Wszyscy artyści pozostają ważni zarówno dla nich jak i dla publiczności. 

 

Białostocki festiwal gościł do tej pory m.in. Wilco, Ane Brun, The Antlers, Local Natives, Phosphorescent, My Brightest Diamond, The Mountain Goats, Emiliana Torrini, Lisa Hannigan, SoKo, Sóley, Great Lake Swimmers, Sivert Høyem, Woven Hand, Under Byen, Sin Fang, Martin Hall. 

 

A co czeka na Was w tym roku? 

 

Jest kilka rzeczy, które wyróżniają Halfway Festival wśród polskich festiwali. Ma niezwykle kameralną atmosferę, odbywa się w zatopionym w zieleni Amfiteatrze Opery, większość występujących muzyków gości w Polsce po raz pierwszy, a artystę, który przed chwilą był na scenie można spotkać na terenie festiwalu. Jednak największym atutem Halfwaya jest najbardziej zaangażowana i najcieplejsza publiczność, dlatego w tym roku, w przeddzień festiwalu, organizatorzy zapraszają Was na HALFWAY FANDAY, który jest ukłonem organizatorów za Wasze nieocenione wsparcie przy napotykanych po drodze niemałych problemach. 

 

Na tegorocznej edycji festiwalu wystąpią:

 

Grúska Babúska (IS) \ Angel Olsen (US) \ The Veils (NZ/GB) \      TORRES (US) \  Nive & The Deer Children (GL) \ Christine Owman (SE) \  Cate Le Bon (GB) \ Juana Molina (AR) \ Cass McCombs Band (US) \ Starsabout (PL) \ Shuma (BY) 

 

 

Czeka nas wieczór bogaty muzycznie, ale ponadto, zapraszamy Was na wernisaże dwóch wystaw. W Operowej Galerii Fotografii zaprezentujemy zdjęcia Wojciecha Prażmowskiego dla jednego z czołowych kreatorów japońskiego świata mody – Mitsuhiro Matsudy. Z kolei w przestrzeni Foyer Opery swoje prace zaprezentuje Andrzej Wieteszka – ilustrator i grafik projektant współpracujący z Halfwayem od pierwszej edycji festiwalu. Wieteszka zaprezentuje prace z cyklu POSTERS/PORTRAITS. 

 

Dostępne bilety  jednodniowych w cenach 80zł (sobota 24 czerwca) i 90zł (25 czerwca), które będą obowiązywały do 21 maja 2017 roku włącznie. Od 22 maja za bilet na sobotnie koncerty trzeba będzie zapłacić 90zł, a niedzielne – 100zł. W sprzedaży są wciąż karnety w cenach 160zł (normalny) i 140zł (ulgowy). 

Info:

Halfway Festival