Kilka słów o Angel Olsen i Halfway Festival

Wydarzenia

Już pod koniec czerwca na terenie białostockiego Europejskiego Centrum Sztuki odbędzie się jedno z ciekawszych wydarzeń na festiwalowej mapie Polski – Halfway Festival. Na pozór skromne przedsięwzięcie wypełnione jest świetną i interesującą muzyką: na przestrzeni kilku edycji Halfway gościł artystów takich, jak Destroyer, Wilco, Sharon van Etten, The Antlers, Soko czy Anna von Hausswolf. Tegoroczny line-up też nie zawodzi, bo jego skład wchodzi wiele alternatywnych zespołów, artystów i artystek, którzy z pewnością wypełnią teren Europejskiego Centrum Sztuki niesamowitymi dźwiękami.

 

 W tym roku na czele zaproszonych gości stoi wyczekiwana już przez wiele lat artystka, autorka tekstów i piosenkarka – Angel Olsen. Kobieta o wręcz anielskim głosie, którym jednocześnie uwodzi, ale także i wzrusza. Na przestrzeni swojej twórczości ukazała wiele swoich oblicz, np. na albumie „Burn Your Fire For No Witness” Angel rezygnuje z niesamowicie obfitej oprawy instrumentalnej na rzecz skupienia się na warstwie lirycznej i jej głosie. Najnowsza płyta, „My Woman” to zupełna bomba energii, niesamowicie elektryzująca i urzekająca – nie bez powodu znalazła się w naszym zestawieniu najlepszych płyt roku 2016.

 

 

Angel to chyba najbardziej adekwatny wybór, jaki mogli podjąć organizatorzy Halfway. Jej alternatywne brzmienie świetnie dopełnia resztę artystów line-upu, a jej występ z pewnością będzie jednym z najbardziej ekscytujących i chyba najbardziej wyjątkowych. Dominować będą ostre dźwięki gitar, mocna perkusja i jej głos, który na każdego będzie oddziaływał w zupełnie inny sposób.

 

Halfway Festival odbywa się od 23-ego do 25-ego czerwca 2017 roku w Białymstoku. Pozostałymi gwiazdami tegorocznej edycji są m.in. Juana Molina, The Veils i Cate Le Bon. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie festiwalu oraz na ich facebooku. Do zobaczenia!

Autor:

Filip Preis