OFF Festival coraz bliżej!

Wydarzenia
Katowicki OFF Festival zbliża się wielkimi krokami! W tym tygodniu pojawiły się kolejne ogłoszenia, line-up coraz bardziej się zagęszcza, rośnie ekscytacja. OFFowe wybory bywają różnorakie – pojawiają się artyści zaskakujący, także ci ogromnie wyczekiwani, ale także i tacy, którzy są kompletną zagadką. Dlatego chcemy przybliżyć wam sylwetki tych, których koncertów na pewno nie możecie ominąć!
 
Pierwszym występem, który jest dla nas „oczywistością” to elektroniczne wariacje producentów o pseudonimach DJ Paypal i DJ Taye. Oboje silnie związani są ze sceną footwork i juke – daje to scenariusz idealny do tego, bo dać się ponieść tanecznej euforii. Taniec z pewnością nasz również porwie podczas dj setu producentki o pseudonimie Or:la. Brytyjska DJka Orlagh Dooley już kilkakrotnie utwierdziła nas w przekonaniu, że jej występy to prawdziwa gratka dla fanów elektroniki – m.in. jej zeszłorocznym Boiler Roomem podczas AVA Festival, czy setem b2b w towarzystwie Mall Graba. To z pewnością będzie niezapomniany moment podczas trzech dni OFFa.
 
Wyjątkowość artystów zgromadzonych wokół katowickiego festiwalu jest niepodważalna, szczególnie w przypadku Yasuakiego Shimizu i Le Mystere des Voix Bulgares. Ten pierwszy przyjeżdża prosto z Japonii, by dzielić się z uczestnikami OFFa swą wyjątkową muzyką, która oscyluje wokół art popu i jazz fusion. Natomiast Les Mystere des Voix Bulgares to prawdziwy diament – ta supergrupa prezentować będzie natywne utwory związane z kulturą bułgarską. Bezdyskusyjnie będzie mistycznie, tajemniczo i enigmatycznie.
 
Jedną z najjaśniejszych gwiazd tegorocznej edycji OFF Festivalu jest nie kto inny, jak amerykański artysta Ariel Pink. Będąc na scenie już od prawie dwudziestu lat, utwierdził wszystkich w przekonaniu, że jest jednym z mistrzów hypnagogic popu i lo-fi indie. Jego muzyka ma w sobie coś, co można przypisać tylko i wyłącznie jemu, dlatego będzie to ogromnie wyjątkowe wydarzenie. Ciekawym będzie występ Ariel Pinka kontekście obecności drugiej gwiazdy, która obraca się w podobnej stylistyce – mowa oczywiście o Johnie Mausie. Wieść o zeszłorocznym albumie rozeszła się po wszystkich zakamarkach świata, a samo zetknięcie się ze „Screen Memories” w wielu odnowiło zauroczenie syntezatorami Mausa. Dlatego myślę, że ta lekkoduszna aura muzyki tych dwóch Amerykanów pochłonie wszystkich obecnych na tegorocznym OFFie!
 
Interesującymi wydają się być także występy zespołu o nazwie Housewives oraz rapera Bishop Nehru. Ci pierwsi pochodzą z Wielkiej Brytanii, a w swej muzyce oscylują na pograniczu noise rocka i experimental rocka. Mimo ogromu dźwięku, swe utwory zamykają w bardzo rytmiczny, niemalże matematyczny sposób. Natomiast w kontraście do nich stoi człowiek z zupełnie innego świata – Bishop Nehru to dwudziestoletni raper pochodzący z USA, tworzący rap z silnym rodowodem związanym ze wschodnim wybrzeżem Ameryki. Jego ostatnią płytę produkowali m.in. Kaytranada i MF DOOM, więc można być pewnym tego, że będzie niezwykle klimatycznie!
 
Jednak OFF to dopiero sierpień, dlatego my dalej wyczekujemy nowości i czekamy na to, co jeszcze zaproponują nam organizatorzy. OFF Festival, Dolina Trzech Stawów w Katowicach, 3-5 sierpnia 2018 – do zobaczenia!
Autor:

Filip Preis