PLAYLISTA: CIGARETTES AFTER SEX dla PROGREFONIK

Playlisty
Cigarettes After Sex to zespół , który cała redakcja darzy ogromnym sentymentem ze względu chociażby na aurę, która towarzyszy ich ambient-popowemu brzmieniu, wynikającemu z doskonale dobranych, zmysłowych i eufonicznych dźwięków osnutych kojącym wokalem. Gitarowe melodie od lat ewokują u słuchaczy nastrój nieutulonej nostalgii. Poniżej przedstawiamy 10 magicznych utworów, które Greg Gonzalez na naszą prośbę wybrał specjalnie dla Was! Serdecznie zapraszamy. 
 


1. Xtal by Aphex Twin 

 

 

"Uwielbiam obcość tej piosenki. Definitywnie miała ogromny, duchowy wpływ na Cigarettes, głównie jeżeli chodzi o jej atmosferę."

 

 

2. Everywhere by Fleetwood Mac 

 

 

 

"Christine McVie z Fleetwood Mac potrafi pisać jedne z najsłodszych i najbardziej pozytywnych piosenek pop jakie kiedykolwiek słyszałem. Mam wrażenie, że w tym aspekcie próbowałem się nią zainspirować."

 

 

3. Let’s Wait Awhile by Janet Jackson  

 

 

 

 

"Ta piosenka i album „Control” były bardzo wpłynęły na tworzenie piosenki „Flash” z naszego nadchodzącego albumu. Jest niesamowicie słodka w swej aurze wieczoru, syntezatorów, R&B i lat osiemdziesiątych."

 

 

4. Get Thee Behind Me Satan by Ella Fitzgerald  

 

 

 

"Pierwszy raz usłyszałem tę piosenkę podczas jednej, pięknej sceny z filmu „The Master”, podczas której dziewczyna prezentuje strój chodząc po centrum handlowym – wszystko to działo się w latach pięćdziesiątych."

 

 

5. Lost & Found by Andy Stott 

 

 

 

"Całokształt muzyczny tego albumu darzę prawdziwą miłością. Zawiera w sobie jakąś niesamowitą głębię, chociaż także nabawił mnie koszmarów, gdy zasypiałem jednocześnie słuchając go."

 

 

6. Train Song by Vashti Bunyan 

 

 

 

"Naprawdę nie ma nikogo, kto brzmiałby tak, jak ona."

 

 

7. Bolero On the Moon Rocks by Peter Thomas Sound Orchester -

 

 

 

"Gdy byłem w szkole średniej, to otrzymałem ten album pocztą i od tego momentu stał się jednym z moich ulubionych. Ma niespotykaną, fantastyczną atmosferę. To również świetny utwór podczas nocnych imprez przy basenie."

 

 

8. Belle-lle-En-Mer, Marie Galante by Laurent Voulty 

 

 

 

" Ta piosenka ma ten specyficzny, wyraźny i delikatny nastrój gatunku „adult contemporary” lat osiemdziesiątych, którego łatwo doświadczyć można na singlach z płyty „Double Fantasy” Johna Lennona. Przepiękny utwór."

 

 


9. Aikea-guinea by Cocteau Twins 

 

 

 

"Jedna z najpiękniejszych i najbardziej dodających otuchy piosenek Cocteau Twins. Refren prawdziwie szybuje!"

 

 

10. Vital by Grouper 

 

 

 

"Gdy pierwszy raz usłyszałem tę piosenkę, od razu czułem swoiste połączenie. Filozofia nagrywania w różnych miejscach by osiągnąć pewne brzmienie była silnie związana z moją. To było niesamowite dowiedzieć się, że ktoś używa tych samych metod by osiągnąć ten fantastyczny efekt. Ta piosenka kreuje swoiste poczucie nieokreślonego miejsca."

Autor:

Karolina Kobielusz


Język:

PL | ENG