PLAYLISTA: Rumuński Spektralizm

Playlisty
Kolejną playlistę przygotował dla Was Rumuński Spektralizm, który zgodził się kontynuować cykl, w którym to prócz wybitnych artystów - listy tworzą również twórcy szanowanych przez nas portali muzycznych. Bartosz Michalewski od dawna skupia na sobie wielką uwagę wśród polskich fanpage'y, dzieląc się z odbiorcami, prócz unikatowych dźwięków, interesującymi anegdotami, swą charyzmą czy opisami ukazującymi realną wartość muzyki. Koniecznie zobaczcie czym Bartosz chce się z Wami podzielić!

Pisze tak:

 

Zamykanie trzeciego oka jest mniej więcej tak samo spoko, jak jest to z okiem pierwszym i drugim. Mógłbym nawet powiedzieć, że człowiek rozsądny nigdy by żadnego z tych oczu nie otwierał, ale wtedy wyszłoby na to, że niewielu jest w świecie całym ludzi rozsądnych. No, ale skoro już się coś otworzyło, to wypadałoby zamknąć. Choć tyle rozsądku każdy z nas mógłby mieć.

 

Kiedyś, dość dawno temu, postanowiłem podrapać się po trzecim oku poprzez intensywne zamykanie dwóch pozostałych, zwane przez poważnych ludzi (więc nie przeze mnie!) "deprywacją sensoryczną". Wyglądało to tak, że przez kilka dni nie jadłem, nie piłem, nie wstawałem, nie mówiłem, tylko leżałem w ciemnym pokoju, z ciężką granatową kotarą broniącą mnie przed dostępem światła. Jedynym efektem tej zabawy były absurdalne wizje gigantycznej pszczoły, większej ode mnie wiele razy, która po prostu sobie była i nic kompletnie z niej nie wynikało. Widocznie trzecim okiem zobaczyć można to samo, co każdym innym, to znaczy bezdenną głupotę, okazuje się bowiem, że nic innego nie ma w nas samych, niż tylko to, co dookoła: wyłącznie nonsens, a poza nim zupełnie nic.

 

Powinienem w tym miejscu napisać jakąś konkluzję, ale obawiam się, że żadnej nie znalazłem, poza konkluzją niewerbalną, w postaci zbioru kilku dzieł muzycznych, będących ilustracją do zupełnie niczego. Mam nadzieję, że nie przyniosą Wam żadnego pożytku!

 

 

RUMUŃSKI SPEKTRALIZM:
fb