Unsound Festival 2017: Flower Power

Wydarzenia

 

„W 2017 roku obchodzimy piętnastolecie Unsoundu, świętując w świecie zgoła odmiennym od tego, w którym zaczynaliśmy naszą przygodę z festiwalem. Nasze poprzednie motywy przewodnie – HORROR, FUTURE SHOCK, INTERFERENCE czy przede wszystkim, THE END – wydają się być dzisiaj bardziej prorocze niż byśmy tego chcieli. Opieramy się jednak pokusie pogrążenia w dystopijnych wizjach jako reakcji na brak globalnej stabilności. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest teraz motyw wielowątkowy, nawiązujący zarówno do mroku, jak i nadziei, do rozwoju i upadku, czy też ekologicznej wrażliwości i zaradnej regeneracji natury. Zapraszamy na Unsound 2017: FLOWER POWER. 

 

FLOWER POWER sięga do idei kontrkultur powstałych w opozycji do dominujących tendencji społeczno-politycznych i kulturowych. Po części nawiązuje on do 50. rocznicy 1967 roku i “lata miłości” - okresu obfitującego w aspiracje i usianego sprzecznościami, a także do mrocznych, chaotycznych tendencji i prądów tamtych lat, które powróciły do nas ze zdwojoną siłą. Zgłębiając idee protestu i hedonizmu, opresji i oporu, a także estetykę utopii i dystopii, FLOWER POWER nawiązuje również do Kwiatów zła Charles’a Baudelaire’a, amatorów opium, hakerów, manifestantów, ekologów, jazzu, punka, black metalu, idealistycznego wczesnego disco czy rave’u.

 

 

Patrząc z innej strony, motyw FLOWER POWER powiązany jest z profetycznymi ideami mrocznej ekologii oraz środowiskiem naturalnym zarówno przed, jak i po istnieniu człowieka, rozważając nad tym, co mogło istnieć przed nami i co pozostawimy po sobie, czy jakikolwiek rozwój będzie jeszcze możliwy. To odpowiedź na poczucie życia w cieniu pędzącego naprzód zegara zagłady. 

 

W skład programu muzycznego będą wchodzić artyści oraz projekty zamówione związane z trwającym wciąż projektem Unsound Dislocation, który w tym roku odbędzie się w Rosji, Białorusi, na Ukrainie oraz  w Kazachstanie

 

W dalszym ciągu można dołączyć do Friends of Unsound, by wesprzeć festiwal i organizującą go fundację zmagającą się z kosztami produkcji. W zamian oferujemy benefity dla członków, przede wszystkim zaproszenie na festiwal w 2017 roku oraz specjalne wydarzenia. Więcej informacji pod linkiem (KLIK). Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy już zdążyli się zapisać.

 

W międzyczasie polecamy zapisać się na facebookowe wydarzenie dostępne pod tym linkiem: (KLIK), a także krótki film dokumentalny na temat Unsoundu 2016:

 

 

Warto dodać, że za identyfikację wizualną Unsoundu 2017: FLOWER POWER odpowiada Aleksandra Grünholz, znana również ze swojego muzycznego aliasu We Will Fail"

 

W imieniu organizatorów Unsoundu 2017 serdecznie zapraszamy do śledzenia na bieżąco losów festiwalu!

Info:

Unsound Festival